Kancelaria MK
„Małgorzata Kałuża
Zasady Odpowiedzialność Zaufanie”

O mnie

Wiedza
Od 15 lat wykonuję zawód radcy prawnego. Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyłam kurs prawa angielskiego i europejskiego organizowany przez University of Cambridge (1998-2000 r.) oraz podyplomowe studia z zakresu prawa europejskiego na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa zamówień publicznych, prawa pracy oraz prawa medycznego i ochrony zdrowia. Jako specjalista w tych dziedzinach współpracuje z krajowymi ośrodkami szkoleniowymi w charakterze prelegenta i konsultanta. Zajmuję się doradztwem prawnym na rzecz spółek oraz podmiotów  sektora publicznego.
 
Doświadczenie
Pracowałam w centrali banku ING Bank Śląski S.A. w Katowicach (lata 1992-1996), gdzie zajmowałam się monitorowaniem bankowych postępowań ugodowych, nadzorowaniem postępowań egzekucyjnych, upadłościowych i układowych. Uczestniczyłam w obsłudze prawnej zarówno podmiotów korporacyjnych, jak i indywidualnych w jednej z katowickich kancelarii (lata 1996-2000). Na bazie swoich doświadczeń zawodowych, od 2014 roku postanowiłam kontynuować praktykę w ramach indywidualnej kancelarii prawnej, współpracując z najlepszymi na rynku prawnikami i tworząc na potrzeby Klienta zespół specjalistów w wybranych dziedzinach prawa. Od 2015 r. współpracuję również z Kancelarią Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Komandytowa Izabella Żyglicka i Wspólnicy w Katowicach.

Pasje
Uwielbiam Wrocław i Rzym – to moje dwa ulubione miejsca, które odwiedzam niezwykle chętnie jeśli tylko mam chwilę oddechu od obowiązków zawodowych. Za każdym razem odkrywam je na nowo. Wolny czas spędzam z lekturą książki Umberto Eco lub któregoś z dzieł amerykańskich klasyków. Siłę do działania i podejmowania nowych wyzwań daje mi przede wszystkich dwóch synów, ale z satysfakcją angażuję się także w szereg projektów społecznych.